Ceny transferowe – sporządzanie dokumentacji

Szkolenia , kursy, księgowość, rachunkowość, podatki

Ceny transferowe – sporządzanie dokumentacji

09 11 2018 - Warszawa
07 12 2018 - Wrocław
07 12 2018 - Warszawa
07 12 2018 - Poznań

Kategoria: , ,
Prowadzący*

Mateusz Cedro – Senior Associate w spółce doradztwa podatkowego ADN. Doktorant Katedry Prawa Finansowego Uniwersytetu Łódzkiego, absolwent Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Wieloletni praktyk prawa podatkowego oraz procedury podatkowej, poprzednio pracownik i manager czołowych polskich kancelarii podatkowych a także wspólnik kancelarii doradztwa podatkowego. Doświadczenie zawodowe zdobywał doradzając przy transakcjach gospodarczych pod kątem ich konsekwencji prawnych oraz opodatkowania podatkami dochodowymi i VAT. Uczestniczył w przeglądach prawnych i podatkowych, sporządzał dokumentacje cen transferowych dla klientów z branży stalowej, ubezpieczeniowej, finansowej, IT, handlowej, transportowej oraz marketingowej. Uczestniczył w projektach z zakresu optymalizacji rozliczeń pracowników w ramach podróży służbowych krajowych i zagranicznych oraz korzystania z samochodów służbowych. Posiada bogate doświadczenie doradcze oraz szkoleniowe z zakresu prawa podatkowego. Przeprowadził szereg szkoleń zamkniętych i otwartych z zakresu podatku VAT, podatku od nieruchomości, procedury podatkowej, podatku dochodowego od osób prawnych oraz podatku dochodowego od osób fizycznych. Autor licznych publikacji z zakresu prawa podatkowego m.in. do miesięcznika i portalu TaxFin.pl, Kontrole w Firmie, Wiedza i Podatki oraz Rzeczpospolita.

Ewelina Lelito – Doradca podatkowy, prawnik (Uniwersytet Jagielloński) a także absolwentka studiów z zakresu międzynarodowego prawa podatkowego na Uniwersytecie Ekonomii i Biznesu w Wiedniu (LL.M.). Posiada 10-letnie doświadczenie zawodowe w zakresie interpretacji prawa podatkowego, które zdobywała w administracji podatkowej, spółkach doradztwa podatkowego oraz kancelariach prawniczych. Prowadzi własną kancelarię doradcy podatkowego.

*szkolenie poprowadzi dedykowany trener

Program

I. Najnowsze orzeczenia i interpretacje oraz stanowiska praktyczne z zakresu cen transferowych

II. Sporządzanie dokumentacji cen transferowych

1. Metodologia prac nad sporządzeniem dokumentacji cen transferowych.

2. Prezentacja przykładowych dokumentacji:
a) Umowy sprzedaży  / nabycia towarów i usług.
b) Transakcje dotyczące usług niematerialnych.
c) Transakcje dotyczące wartości niematerialnych i prawnych.
d) Umowy o współponoszeniu kosztów (CCA).
e) Usługi finansowe – pożyczki / poręczenia / gwarancje.

3. Prezentacja przykładowych analiz benchmarkingowych.

4. Case Study

III. Podsumowanie – omówienie wybranych zagadnień i dyskusja

Informacje organizacyjne

Koszt uczestnictwa jednej osoby: 690 zł + 23% VAT

Uzyskaj dofinansowanie na uczestnictwo w szkoleniu:

Baza Usług Rozwojowych (BUR)
Dofinansowanie dla pracowników: mikro, małych i średnich przedsiębiorstw. Sprawdź na mapie czy Twoje województwo posiada środki –  http://serwis-uslugirozwojowe.parp.gov.pl/dofinansowanie – skontaktuj się ze swoim operatorem i dokonaj zgłoszenia na nasze szkolenie za pośrednictwem platformy BUR.

Krajowy Fundusz Szkoleniowy (KFS)
Z dofinansowania mogą skorzystać wszystkie przedsiębiorstwa (duże, średnie, małe oraz mikroprzedsiębiorstwa), które zatrudniają min. jedną osobę na umowę o pracę. 
Dowiedz się więcej – http://psz.praca.gov.pl/-/55453-krajowy-fundusz-szkoleniowy i wróć do nas, pomożemy Ci wypełnić wniosek.

Cena obejmuje: uczestnictwo w zajęciach, materiały szkoleniowe, przerwy kawowe, lunch, certyfikat

Godziny zajęć: 10:00 – 16:00

Miejsce zajęć: centrum w/w miast

Informacje:    
Norbert Saks, Joanna Domaszewska
tel. (022) 208 28 28/85, fax (022) 211 20 90
norbert.saks@akademiamddp.pl, joanna.domaszewska@akademiamddp.pl

Terminy

09 11 2018 - Warszawa
07 12 2018 - Wrocław
07 12 2018 - Warszawa
07 12 2018 - Poznań

Nasi Klienci

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.Czytaj więcej Akceptuję