Lex Deweloper czyli specustawa mieszkaniowa. Praktyczne aspekty skorzystania z nowej możliwości lokalizacji inwestycji mieszkaniowych

Szkolenia , kursy, księgowość, rachunkowość, podatki

Lex Deweloper czyli specustawa mieszkaniowa. Praktyczne aspekty skorzystania z nowej możliwości lokalizacji inwestycji mieszkaniowych

11 04 2019 - Warszawa

Kategoria: , ,
Cel szkolenia

Celem szkolenia jest kompleksowe przedstawienie założeń ustawy oraz zasad uzyskania uchwały o lokalizacji inwestycji mieszkaniowej. Odpowiemy na pytania o warunki realizacji inwestycji budowlanej na podstawie nowych przepisów oraz jakie nowe szanse stoją przed branżą mieszkaniową. Prowadzący przeprowadzą uczestników przez kolejne etapy procesu budowlanego według nowej ustawy i zwrócą uwagę na praktyczne aspekty zastosowania przepisów uwzględniając składane już w praktyce wnioski. Metodą porównawczą zaprezentują różnice pomiędzy prowadzeniem inwestycji w dotychczasowych trybach oraz na podstawie specustawy mieszkaniowej wskazując wady i zalety poszczególnych rozwiązań. W trakcie szkolenia prowadzący poszukają odpowiedzi na szereg pytań, które wiążą się ze stosowaniem specustawy mieszkaniowej.

Adresaci szkolenia

Szkolenie dedykowane jest przedsiębiorcom działającym na rynku deweloperskim, projektantom jak również podmiotom uczestniczącym w rynku obrotu nieruchomościami.

Program

1. Kiedy warto realizować inwestycję mieszkaniową w trybie specustawy mieszkaniowej?

2. Na jakich obszarach specustawa mieszkaniowa pozwala z realizować inwestycję mieszkaniowych?

3. Jakie inwestycje mieszkaniowe mogą być realizowane oparciu o specustawę mieszkaniową? Czym jest inwestycja mieszkaniowa oraz inwestycja towarzysząca?

4. Wyłączenia stosowania nowego trybu lokalizacji inwestycji.

5. Czy poza budynkami mieszkalnymi ustawa dopuszcza realizowanie innych inwestycji w szczególności inwestycji o charakterze usługowo-handlowym?

6. Czy inwestor może swobodnie podejmować decyzję pomiędzy realizacją inwestycji w oparciu o plan miejscowy/decyzję o warunkach zabudowy lub na podstawie uchwały o lokalizacji inwestycji mieszkaniowej?

7. Jakie formalności wiążą się z uzyskaniem uchwały o lokalizacji inwestycji mieszkaniowej? Szczegółowe omówienie warunków formalnych wniosku, zasad złożenia wniosku o ustalenie lokalizacji mieszkaniowej, trybu postępowania przed radą gminy oraz ścieżki odwoławczej.

8. Czym jest koncepcja urbanistyczno – architektoniczna oraz kto ją może sporządzić?

9. Czym różni się lokalizacja inwestycji mieszkaniowej na podstawie specustawy od realizacji inwestycji na podstawie warunków zabudowy i pozwolenia na budowę?

10. Co to są lokalne standardy urbanistyczne? Omówienie pierwszych tego typu uchwał podjętych przez poszczególne gminy.

11. Dlaczego warto skorzystać z lokalizacji inwestycji w trybie specustawy?

12. Pytania i odpowiedzi.

Informacje organizacyjne

Koszt uczestnictwa jednej osoby: 790 + 23% VAT

Prosimy o dokonanie płatności po otrzymaniu pisemnego potwierdzenia, podając w tytule przelewu kod szkolenia.

Cena obejmuje: uczestnictwo w zajęciach, materiały szkoleniowe, przerwy kawowe, lunch, certyfikat.

Godziny zajęć: 10:00 – 15:00

Miejsce zajęć: centrum w/w miast

Informacje:
Joanna Domaszewska
tel. (22) 208 28 28, fax (22) 211 20 90
 joanna.domaszewska@akademiamddp.pl

Powyższy temat możemy zrealizować dla Państwa także w formie szkolenia zamkniętego.
Szczegóły znajdą Państwo tutaj >>
Zapraszamy serdecznie

Terminy

11 04 2019 - Warszawa

Nasi Klienci

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.Czytaj więcej Akceptuję