Środki trwałe według Międzynarodowych Standardów Sprawozdawczości Finansowej (MSSF/MSR)

Szkolenia , kursy, księgowość, rachunkowość, podatki

Środki trwałe według Międzynarodowych Standardów Sprawozdawczości Finansowej (MSSF/MSR)

23 06 2021 - Warszawa

Kategoria: ,
Prowadzący

Przemysław Kabalski  prof. nadzw. dr hab. – kierownik podyplomowego studium „Rachunkowości według MSSF”. Doświadczony wykładowca na kursach dla praktyków. Prowadzi obligatoryjne szkolenia dla biegłych rewidentów. Szkolił z MSSF pracowników różnych instytucji (m.in. MF, Narodowy Bank Polski, Business Centre Club), banków i spółek giełdowych. Doradza w kwestiach zastosowania MSSF. Autor książek „Wybrane problemy stosowania MSSF w Polsce. Organizacja, kultura, osobowość, język” (2012), „Rachunkowość zarządcza jako źródło informacji do sprawozdań finansowych sporządzanych zgodnie z MSSF” (2011) oraz „Polityka rachunkowości w spółce stosującej MSSF” (2009). Współautor wielu innych książek o MSSF oraz artykułów publikowanych w kraju i za granicą.

Cel szkolenia

Nastawiamy się na przekazanie konkretnej i praktycznej wiedzy na temat wymogów Międzynarodowych Standardów Sprawozdawczości Finansowej (MSSF/MSR) dotyczących środków trwałych. Wszystkie ważne zagadnienia będą ilustrowane przykładami (zadaniami) i sytuacjami z życia. Część z zadań dla lepszego przyswojenia materiału będzie rozwiązywana na bieżąco w trakcie zajęć. Będziemy ponadto przedstawiać podstawowe różnice między MSSF/MSR a ustawą o rachunkowości.

Adresaci szkolenia

Uczestnikiem kursu może być każdy, kto w swojej pracy ma lub będzie miał do czynienia ze sprawozdaniami finansowymi sporządzanymi według MSSF; będzie je sporządzał, badał, analizował lub dostarczał informacji do nich. Zapraszamy zatem przede wszystkim księgowych, biegłych rewidentów, specjalistów rachunkowości zarządczej/controllingu, analityków finansowych, dyrektorów finansowych, członków zarządów i rad nadzorczych. Oczywiście uczestnik kursu powinien mieć przynajmniej podstawową wiedzę z zakresu rachunkowości.

Program

1. Jakie składniki zaliczamy do środków trwałych?

2. Co wchodzi w skład kosztu (wartości początkowej) środka trwałego?

3. Jak ujmujemy dalsze nakłady na środek trwały (naprawa, remont, konserwacja, wymiana części)?

4. Jak wyceniamy środek trwały do bilansu? Wybór między modelem kosztu a modelem przeszacowania. Ustalanie wartości bilansowej na podstawie obydwu modeli.

5. Jak ujmujemy zmianę wartości środka trwałego z tytułu przeszacowania?

6. Od kiedy do kiedy i jak amortyzujemy środki trwałe? Kto i na jakiej podstawie ustala okres użytkowania? Wartość końcowa środka trwałego i jej wpływ na amortyzację. Dobór metody amortyzacji. Amortyzacja w podziale na komponenty. Systematyczna weryfikacja parametrów amortyzacji w trakcie użytkowania środka trwałego. Uproszczenia w amortyzacji.

7. Zbycie/likwidacja środka trwałego.

8. Jak ująć i wycenić środki trwałe przeznaczone do sprzedaży (MSSF 5)?

9. Jak ująć i wycenić grunt lub budynek przeklasyfikowany ze środków trwałych do inwestycji (MSR 40)?

10. Jak ująć leasing środka trwałego (MSSF 16)?

Informacja organizacyjne

Koszt uczestnictwa jednej osoby: 640 zł + 23% VAT

Prosimy o dokonanie płatności po otrzymaniu pisemnego potwierdzenia, podając w tytule przelewu kod szkolenia.

Cena obejmuje: uczestnictwo w zajęciach, materiały szkoleniowe, przerwy kawowe, lunch, certyfikat

Godziny zajęć: 10:00 – 15:30

Miejsce zajęć:  centrum w/w miast

Szkolenie realizowane również w formie online* »

* w Warszawie szkolenie realizowane równocześnie w formie online i stacjonarnej

Informacje:
Norbert Saks, Joanna Domaszewska
tel. 22 208 28 28/85, fax 22 211 20 90
norbert.saks@akademiamddp.pl; joanna.domaszewska@akademiamddp.pl

Terminy

23 06 2021 - Warszawa

Nasi Klienci

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.Czytaj więcej Akceptuję