Szkolenie online Optymalizacja zatrudnienia w warunkach kryzysu – aspekty prawne

Szkolenia , kursy, księgowość, rachunkowość, podatki

Szkolenie online Optymalizacja zatrudnienia w warunkach kryzysu – aspekty prawne

24 08 2020 - Online
17 09 2020 - Online
15 10 2020 - Online

Kategoria:
Prowadzący szkolenie

Monika Drab-Grotowska – radca prawny od 2004 r. Ukończyła Wydział Prawa Uniwersytetu Wrocławskiego oraz aplikację radcowską w Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Warszawie. Partner w kancelarii prawnej Drab-Grotowska, Juszczyńska, Achler. Ekspertka Business Centre Club ds. odpowiedzialności prawnej członka zarządu oraz prawa spółek kapitałowych.  Z sukcesem zarządza 3 firmami. Założycielka platformy VOD prawo dla zarządu.pl. Na co dzień dzieli się rzetelną i praktyczną wiedzą prawną w ramach Akademii Stosowania Prawa, którą założyła w 1999 roku. Posiada bogate doświadczenie w obsłudze prawnej firm, świadczy doradztwo prawne w zakresie przygotowywania i negocjowania umów w obrocie gospodarczym, zarówno krajowym, jak i międzynarodowym, specjalizuje się w prawie pracy, prawie cywilnym oraz szeroko pojętym prawie gospodarczym. Posiada wieloletnie doświadczenie w postępowaniach sądowych. Wkłada wiele energii i zaangażowanie w każdy proces, dzięki temu wszechstronnie ocenia ryzyko każdego sporu. Doświadczenie zawodowe zdobywała pracując jako prawnik w Departamencie Domów Maklerskich Komisji Papierów Wartościowych i Giełd – obecnej KNF a także będąc zastępcą Dyrektora Zespołu Kontroli Wewnętrznej i Finansowej w Agencji Prywatyzacji, jak również zasiadając w radach nadzorczych spółek prawa handlowego. Szkoli 600 godzin rocznie. Około 80 dni w roku spędza z kadrą menedżerską i zarządzającą, na warsztatach szkoleniowych. Setki pracowników uczestniczy co roku w szkoleniach, które zawsze z sukcesem prowadzi. Szkoli członków zarządu i rady nadzorcze, działy Hr oraz specjalistów. Autorka bardzo poczytnego bloga dla kadry kierowniczej http:odpowiedzialnoscczlonkazarzadu.com/. Prowadzi szkolenia dla przedstawicieli wielu firm z najróżniejszych branży m.in. informatycznej, bankowej, telekomunikacyjnej, energetycznej, doradczej, finansowej, medycznej, produkcyjnej, usługowej czy paliwowej, a także dla menedżerów i pracowników instytucji publicznych.

Adresaci szkolenia

Kadra zarządzająca, właściciele firm, menedżerowie wszystkich działów, dyrektorzy i kierownicy działów HR, pozostałe osoby, odpowiedzialne za zatrudnianie i zwalnianie pracowników.

Metodyka szkolenia

Szkolenie prowadzone w formie webinaru. Na ekranie swojego tableta/ laptopa widzisz trenera prowadzącego zajęcia. Słyszysz jego glos. Aktywnie uczestniczysz w ćwiczeniach, dyskusjach, pracach grupowych. Na ekranie widzisz wyświetlane prezentacje, filmy video lub inne formaty. Możesz dyskutować z innymi Uczestnikami webinaru. Zajęcia oparte na praktycznych aspektach. Dyskusja, ćwiczenia, analiza studiów przypadku.

Program szkolenia

OPTYMALIZACJA ZATRUDNIENIA – ASPEKTY PRAWNE DLA PRACODAWCÓW

1. Wprowadzamy przestój z Kodeksu pracy i płacimy 60% – kiedy?

2. Wprowadzamy przestój ekonomiczny i sięgamy po dofinansowania do pensji pracowników– jak i kiedy?

3. Obniżamy wymiar czasu pracy i sięgamy po dofinansowania do pensji pracowników – jak i kiedy?

4. Zamiast zwolnień wypowiedzenia zmieniające – jak, aby nie płacić odpraw?

5. Zlecamy inną pracę – kiedy?

6. Zwolnienia indywidualne jako ostateczność – pułapki. Pracownicy chronieni.

7. Jak zwolnić aby nie wejść w zwolnienia grupowe

8. Zawieszamy układ zbiorowy zamiast wypowiedzenie układu zbiorowego. Klauzule wieczności.

9. Zawieszenie skuteczne nawet względem chronionych.

10. Zawieszenie regulaminu wynagradzania na czas kryzysu – jak zrobić, co daje?

*Program szkolenia chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, powielanie i wykorzystywanie części lub całości informacji, programów zawartych w ofercie Akademii MDDP w formie elektronicznej lub innej bez zgody autora zabronione.

Usługa dodatkowa – wycena ustalana indywidualnie

Bądź szefem z klasą – KONSULTACJE INDYWIDUALNE U CIEBIE W FIRMIE LUB ONLINE

Dla osób, które są świadome, że same nie dadzą rady przebrnąć przez trudną rozmowę dotyczącą zwolnienia, oferujemy konsultacje indywidualne.

Jeśli doceniasz swoich pracowników, ale z przyczyn ekonomicznych jesteś zmuszony z nimi się rozstać, oferujemy narzędzia wspierające pracownika w odnalezieniu się w tej nowej dla wszystkich, trudnej sytuacji.

Oferujemy rozwiązania, które pomagają zadbać o dobre imię i pozytywny wizerunek firmy nawet w tak ekstremalnej rzeczywistości.

Skorzystaj ze specjalnego, dopasowanego do Twojej sytuacji programu wsparcia dla zwalnianych pracowników. Pomożemy znaleźć rozwiązanie satysfakcjonujące dla obu stron.

Informacje organizacyjne

RABAT 20% NA SZKOLENIA W SIERPNIU!

Koszt uczestnictwa: 890 zł + 23% VAT  890 zł + 23% VAT

Cena obejmuje: dostęp do platformy w czasie realizacji szkolenia, autorskie materiały szkoleniowe, certyfikat

Każda zgłoszona osoba musi dysponować komputerem lub innym urządzeniem mobilnym z wbudowaną kamerą i mikrofonem oraz dostępem do Internet.
Wyżej wymieniony sprzęt nie obliguje Państwa do udostępniania swojego wizerunku, jest potrzebny, aby móc aktywnie uczestniczyć w szkoleniu.

Godziny zajęć: 10:00 – 14.30

Harmonogram szkolenia:
→ dzień przed szkoleniem wysłanie do Uczestników materiałów szkoleniowych w formacie PowerPoint lub/i PDF
09:30 → rozpoczęcie logowania przez Uczestników
10:00 → wykład cz. I
11:30 → przerwa 30-minutowa
12:00 → wykład cz. II
14:30 → zakończenie szkolenia, odpowiedzi na pytania Uczestników czat/audio

Informacje:
Agata Boniakowska, Anna Niedziółka
tel. (022) 208 28 36/208 28 26, fax (022) 211 20 90
agata.boniakowska@akademiamddp.pl; anna.niedziolka@akademiamddp.pl

Szkolenie zamknięte do 15% TANIEJ
Jeśli są Państwo zainteresowani realizacją powyższego szkolenia w formule zamkniętej, prosimy o kontakt telefoniczny 22 208 28 50 lub mailowy ekspert@akademiamddp.pl

Terminy

24 08 2020 - Online
17 09 2020 - Online
15 10 2020 - Online

Nasi Klienci

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.Czytaj więcej Akceptuję