Zatrudnianie cudzoziemców w Polsce COVID 19 – specjalne rozwiązania dla cudzoziemców

Szkolenia , kursy, księgowość, rachunkowość, podatki

Zatrudnianie cudzoziemców w Polsce COVID 19 – specjalne rozwiązania dla cudzoziemców

19 11 2020 - Warszawa
16 12 2020 - Warszawa

Kategoria: , ,
Prowadzący

Mariusz Makowski – doradca podatkowy, trener, wykładowca akademicki, ekspert w zakresie opodatkowania dochodów osiąganych przez Polaków za granicą oraz przez cudzoziemców w Polsce. Publikuje artykuły na temat opodatkowania dochodów zagranicznych w serwisie podatki.biz, w miesięczniku „Ekspert Księgowy”, współpracuje z wydawnictwami Beck, Infor. Jest m. in. autorem książek: „Zatrudnianie cudzoziemców po zmianach w 2018 r.” (Infor 2018), „Ceny transferowe. Dokumentacja w 2018 r. (Infor 2018), „Zatrudnianie cudzoziemców – rewolucyjne zmiany, Poradnik Gazety Prawnej 9/17” (Infor 2017), „Opodatkowanie dochodów uzyskiwanych za granicą. Ujęcie praktyczne” (Difin, 2008). Prowadził szkolenia dla TaxNet (wydawcy serwisu podatki.biz), Krajowej Izby Doradców Podatkowych, Unilever Polska, Deloitte, Telewizji Polskiej, Orlen, Amica i in. Prowadzi własną kancelarię podatkową w Warszawie (www.doradca-podatkowy.net.pl).

Cel szkolenia

Obecna sytuacja epidemiologiczna wymusiła wprowadzenie zmian prawnych w niemal wszystkich obszarach. Kolejne wersje „tarczy antykryzysowej” regulują również kwestie pobytu i pracy w Polsce cudzoziemców. W dniu 31 marca 2020 r. weszła w życie ustawa z dnia 31 marca 2020 r. o zmianie ustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych oraz niektórych innych ustaw (Dz. U. poz. 568), zaś w dniu 18 kwietnia 2020 roku weszła w życie ustawa z dnia 16 kwietnia 2020 r. o szczególnych instrumentach wsparcia w związku z rozprzestrzenianiem się wirusa SARS-CoV-2 (Dz. U. poz. 695). Obie te ustawy wprowadzają do ustawy z dnia 2 marca 2020 r. szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych (Dz. U., poz. 374) – szereg szczególnych rozwiązań prawnych mających na celu rozwiązanie problemów, jakie powoduje epidemia wirusa SARS-CoV-2 dla legalności pobytu i pracy cudzoziemców w Polsce.

Czy skomplikowane i długotrwałe procedury związane z legalizacją pobytu i pracy cudzoziemca stały się jeszcze trudniejsze? Czy cudzoziemcy będą musieli opuścić terytorium kraju? Jakie obowiązki ciążą na pracodawcy? Jak obecnie wyglądają procedury? Które terminy zostają odroczone a które nie?
Na te i inne pytania uzyskają Państwo odpowiedź podczas internetowego szkolenia poświęconego regulacjom dotyczącym pobytu i pracy cudzoziemców w okresie epidemii.

Szkolenie pozwoli zdobyć, poszerzyć i usystematyzować wiedzę w zakresie zatrudniania, cudzoziemców w Polsce, zgodnie z przepisami wprowadzonymi w związku z epidemią COVID-10. Uzyskają Państwo wiedzę, która da pewność w zakresie pracy i pobytu zatrudnionych cudzoziemców.
Podczas zajęć omówione zostaną przepisy regulujące kwestie przyjazdu i pobytu cudzoziemców w Polsce, podejmowania przez nich pracy (uzyskiwanie zezwolenia na pracę i przypadki gdy nie jest ono wymagane), Przede wszystkim szeroko zostaną omówione zmiany wprowadzone przepisami tzw. Tarczy antykryzysowej.

Adresaci szkolenia

Szkolenie kierujemy do pracowników działów kadrowych i płacowych, księgowości, przedsiębiorców, właścicieli biur rachunkowych i ich pracowników oraz doradców podatkowych.

Program

1. Warunki wjazdu cudzoziemców na teren Rzeczpospolitej Polskiej w okresie epidemii:
a) kto może wjechać do Polski?
b) kto jest kierowany na kwarantannę?
c) kto jest zwolniony z kwarantanny?

2. Pobyt cudzoziemców w Polsce w okresie epidemii:
a) przedłużenie terminów legalnego pobytu w Polsce,
b) przedłużenie terminów opuszczenia Polski,
c) terminy składania wniosków o udzielenie zezwolenia na pobyt czasowy i stały,
d) ważność dokumentów pobytowych cudzoziemców (wizy, karty pobytu),
e) obowiązki informacyjne organów administracji.

3. Praca cudzoziemców na terenie Polski w okresie epidemii:
a) przedłużenie okresów ważności zezwoleń na pracę i oświadczeń o powierzeniu pracy,
b) terminy do składania wniosków o przedłużenie zezwoleń,
c) zmiana warunków pracy cudzoziemca w okresie epidemii,
d) świadczenia postojowe i inne dla cudzoziemców.

Informacje organizacyjne

Koszt uczestnictwa jednej osoby: 690 zł + 23% VAT

Prosimy o dokonanie płatności po otrzymaniu pisemnego potwierdzenia, podając w tytule przelewu kod szkolenia.

Cena obejmuje: uczestnictwo w zajęciach, materiały szkoleniowe, przerwy kawowe, lunch, certyfikat

Godziny zajęć: 10:00 – 15:30

Miejsce zajęć: centrum w/w miast

Szkolenie realizowane również w formie online* »

* w Warszawie szkolenie realizowane równocześnie w formie online i stacjonarnej

Informacje:
Norbert Saks, Joanna Domaszewska
tel. (022) 208 28 28/26, fax (022) 211 20 90
norbert.saks@akademiamddp.pl; joanna.domaszewska@akademiamddp.pl

Terminy

19 11 2020 - Warszawa
16 12 2020 - Warszawa

Nasi Klienci

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.Czytaj więcej Akceptuję