Zbadaj swoje podatki (CIT, PIT, MDR) szkolenie z narzędziami podatkowymi

Szkolenia , kursy, księgowość, rachunkowość, podatki

Zbadaj swoje podatki (CIT, PIT, MDR) szkolenie z narzędziami podatkowymi

25 09 2019 - Warszawa
27 09 2019 - Kraków
14 10 2019 - Wrocław
22 10 2019 - Poznań

Kategoria: ,
Prowadzący

Waldemar Knap – doradca podatkowy, prawnik, absolwent prawa na Uniwersytecie Jagiellońskim, Szkoły Prawa Niemieckiego i Europejskiego prowadzonej przez Uniwersytet Jagielloński oraz Uniwersytety w Heidelbergu i w Moguncji. Właściciel patrznapodatki.pl. Posiada kilkunastoletnie doświadczenie w doradztwie podatkowym, głównie w zakresie obsługi średnich i dużych przedsiębiorstw, zarówno z kapitałem polskim jak i zagranicznym. Obecnie współpracuje z zespołem radców prawnych, doradców podatkowych oraz biegłych rewidentów TAL Tax Audit Law. Wykładowca problematyki CIT i PIT, umów o unikaniu podwójnego opodatkowania, podatku u źródła. Autor licznych publikacji z przedmiotowej tematyki.

Cel szkolenia

Szkolenie w formie quizu. W trakcie zajęć prowadzący przedstawiać będzie całej grupie praktyczne przypadki z CIT, PIT lub schematów podatkowych w formie pytań. Pytania koncentrować się będą na obszarach generujących ryzyko podatkowe, dotyczyć też będą potencjalnych korzyści przewidzianych dla podatników CIT. Przy każdym przedstawianym przypadku (pytaniu) prowadzący wyjaśni, gdzie ukryte jest ryzyko, udzieli również wskazówek, co można zrobić by je zminimalizować. Odpowiedzi w quizie są nieobowiązkowe.
Każdy uczestnik może zaznaczać odpowiedzi swoje i prowadzącego w prywatnych notatkach, nie dzieli się nimi z nikim. Po przejściu całego quizu uczestnicy nabędą wiedzę na temat obszarów w CIT, PIT i MDR, które wiążą się ze szczególnym ryzykiem podatkowym lub dają szanse na korzystniejsze rozliczenia podatkowe.
W trakcie szkolenia uczestnicy otrzymają również infografiki i inne autorskie rozwiązania, ułatwiające stosowanie wiedzy podatkowej w praktyce.

Zobacz krótkie wideo wyjaśniające, jak przebiegać będzie szkolenie „Zbadaj swoje podatki” a także, jakich narzędzi możesz spodziewać się na szkoleniu  ⇒ http://patrznapodatki.pl/zbadajswojepodatki/

Program

1. Nowelizacje. Ilość zmian podatkowych w ostatnich latach jest znacząca. Zobacz, jakie ryzyka wiążą się z ich praktycznym stosowaniem (niejasne regulacje, nowe interpretacje i wyroki, wyjaśnienia MF).

2. Nowe linie. Obok przepisów zmieniają się także linie orzecznicze sądów administracyjnych i poglądy organów podatkowych, również w sprawach, wydawałoby się, ugruntowanych. Zobacz, jak te zmiany mogą wpływać na sytuację podatników CIT.

3. Pułapki w przepisach. Zdarza się, że podatnicy zapominają o istnieniu danego przepisu lub jego części, stosują pewne uproszczenia, przez co pomijają wprowadzane ustawą warunki, przesłanki itp. Zobacz, jakie to przypadki.

4. Dokumenty. Dokumentowanie świadczeń niematerialnych, strat, zdarzeń wyjątkowych zawsze znajduje się w obszarze zainteresowania organów podatkowych. Zobacz, co może powodować ryzyko w tym aspekcie.

5. Organizacja. Obieg dokumentów w firmie, współpraca między działami – to potencjalne pola ryzyka podatkowego. Zobacz, jak identyfikować i minimalizować takie ryzyko.

6. Spory. Podatki są pełne kontrowersji. Zobacz, gdzie toczą się największe spory między podatnikami, organami podatkowymi i sądami i jaki mogą mieć wpływ na ryzyko podatkowe w firmie.

7. Relacje wewnętrzne. Zbadaj ryzyka związane z relacjami spółki z zarządem, pracownikami i innymi osobami pracującymi dla firmy. Czy wszystkie koszty są kosztami podatkowymi? A jak z PIT?

8. Relacje zewnętrzne. Ocenimy świadczenia na rzecz kontrahentów, m.in. marketingowe, reklamowe, reprezentacyjne. Zbadaj koszty uzyskania przychodów, nieodpłatne świadczenia, skutki w PIT.

9. Relacje z zagranicą. W tym obszarze zbadamy, jakie ryzyka mogą wiązać się z poborem podatku u źródła i relacjami z zagranicznymi partnerami biznesowymi (m.in. w kontekście istnienia zagranicznego zakładu).

10. Pułapki i szanse w amortyzacji. Przepisy o amortyzacji zawierają pewne obszary mogące generować ryzyko podatkowe, ale także dają możliwości korzystniejszych rozliczeń. Zobacz, jakie to przypadki.

11. Nieodpłatność. Ustawa o CIT rygorystycznie traktuje świadczenia nieodpłatne, zarówno w przychodach jak i w kosztach uzyskania przychodów. Zobacz, jakie ryzyko może powodować ten obszar działalności.

12. Schematy podatkowe. Sprawdź, jakie przypadki podlegają pod nowe przepisy o raportowaniu schematów podatkowych (MDR).

Informacje organizacyjne

Koszt uczestnictwa jednej osoby: 590 zł + 23% VAT

Prosimy o dokonanie płatności po otrzymaniu pisemnego potwierdzenia, podając w tytule przelewu kod szkolenia.

Cena obejmuje: uczestnictwo w zajęciach, materiały szkoleniowe, przerwy kawowe, lunch, certyfikat.

Godziny zajęć: 10:00 – 16:00

Miejsce zajęć: centrum w/w miast

Informacje:
Norbert Saks, Joanna Domaszewska
tel. 22 208 28 28/26, fax 22 211 20 90
norbert.saks@akademiamddp.pl; joanna.domaszewska@akademiamddp.pl

Terminy

25 09 2019 - Warszawa
27 09 2019 - Kraków
14 10 2019 - Wrocław
22 10 2019 - Poznań

Nasi Klienci

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.Czytaj więcej Akceptuję